Obsah: Karel Chaba

Monografie známého českého malíře-samouka střední generace doplněná reprodukcemi. Staropražská zákoutí, malostranské a hradčanské paláce, domy a kostely - to je svět obrazů Karla Chaby, samouka, který se od počátku 60. let 20. stol. plně věnuje malířskému umění. Dynamičnost, pronikající všemi prvky obrazu, a výrazná barevnost se značně podílejí na zvláštní atmosféře malířova obrazového světa, zesílené nepřítomností člověka. Naivizující poezie obrazů je promítnutím jeho představ o milovaném městě. - Autor textu seznamuje čtenáře s Chabovým dílem v kontextu doby, v níž vznikalo, poukazuje na jeho dočasné spojování s naivním malířstvím i na jeho odlišnost od naivních umělců, charakterizuje Chabovu malbu a dokresluje své líčení výběrem soudobých kritik i citováním umělcových myšlenek. 78 reprodukcí nejlépe dokládá styl Karla Chaby.
malíř a grafik Karel Chaba 1925 - 2009)
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize