Obsah: Indicie

Samostatná knižní prvotina současného mladého českého básníka, pedagoga a literárního kritika. Ondřej Macura rozdělil svou sbírku do dvou základních oddílů: v prvním, nazvaném "Beethoven", se nechává volně inspirovat dílem jednoho z největších hudebních géniů všech dob. Autor nechává proniknout sílu Beethovenova sdělení do současnosti a snaží se na několika případech demonstrovat, jak jeho tvorba může posílit ducha dnešního člověka: třeba ve chvílích nočního klidu nebo i ve zcela opačné situaci, kdy "celý den vedle vrtali hmotu. / Pouštěl jsem hudbu, abych je přehlušil". Podobně lze chápat i druhou skladbu, podle které je vlastně celá sbírka nazvána: "Indicie" jsou pro Macuru souhrnem okolností, jež bezděčně, z dob dávných i nedávno minulých, vstupují například do vztahu mezi mužem a ženou i do všedních životů. Snad i z tohoto důvodu se v tomto opusu objevuje třeba Viktor Dyk, svatý Prokop nebo český šlechtic pan Vilém Zajíc.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize