Obsah: Nevyjasněná úmrtí V.

Jiří Grossmann, Miloš Kopecký, Petr Čepek
Pátá část televizního seriálu Nevyjasněná úmrtí. Jiří Grossmann, Miloš Kopecký a Petr Čepek jako aktéři cyklu Nevyjasněná úmrtí. Přepis scénářů dalších tří částí dokumentárního pořadu zpracovala Johana Skálová. Portréty Jiřího Grossmanna, Miloše Kopeckého a Petra Čepka jsou zasazeny do dobových souvislostí a jejich výpověď tak přesahuje rámec individuálních osudů. Jak už bývá zvykem portréty dokreslují emotivní vzpomínky rodinných příslušníků a přátel.
Kniha přiblíží další tři známé české herce, kteří zemřeli "nezáhadně" po dlouhé těžké nemoci. Přesto po jejich smrti kolovaly ve veřejnosti různé dohady o skutečných příčinách jejich úmrtí. První kapitola je věnovaná vynikajícímu komikovi Jiřímu Grosmanovi. Bylo možné jej zachránit pomocí zahraničních léků dostupných jenom vyvoleným? Druhá část knihy sleduje méně známé stránky života Miloše Kopeckého a jeho nelehký celoživotní boj s těžkou chorobou, která mu bránila v práci a v klidném životě už od poměrně mladých let. Poslední kapitola je věnovaná Petru Čepkovi, známému z řady filmů jako např. Petrolejové lampy nebo Údolí včel. Urychlilo natáčení filmu Lekce Faust jeho předčasný skon?

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize