Obsah: Povídky a jiné prózy

Povídky a jiné prózy   / Josef Kostohryz  ; k vyd. připr. Věra Matoušová; il. Marie Kostohryzová      Vyd. v tomto souboru 1    . - Putim: Kalina, 2009  . - 156 s. , il. : front. ; 21 cm  . - (Josef Kostohryz - dílo; sv. 2)      ISBN 978-80-904346-3-9  : Kč∼300, 00

Souborné vydání nevelkého prozaického díla významného básníka a překladatele.
Soubor tvoří především Kostohryzovy povídky, které vypravují melancholické a tragické osudy lidí z autorova rodného kraje - Jižních Čech. Jako pro autorovu poezii, i pro jeho prózu jsou typické smutné tóny, spíše než o nějaké vesnické balady jde o opravdové, hluboké vnitřní tragédie lidí, jejichž těžké viny se dočkávají ještě těžších trestů, osob nesmířených s lidmi, Bohem ani vlastním životem. Povídky doplňují beletristicky pojaté vzpomínkové texty, v nichž autor svrchovaně básnickým jazykem vypravuje o lidech, důležitých pro jeho život, i o svých zážitcích z komunistického lágru v Leopoldově.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz