Obsah: Škvorecký

Škvorecký   / Helena Kosková        Vyd. 1    . - V Praze: Literární akademie, 2004  . - 227 s. , fot. : il. ; 17 cm        ISBN 80-903109-6-6  : Kč∼249, 00

Literárněvědné studie o tvorbě a díle světově proslulého českého spisovatele Josefa Škvoreckého.
Soubor sedmi kapitol podává ucelený přehled o šíři záběru spisovatelových literárních aktivit. Literárněkritické exkurzy po autorových stěžejních dílech přinášejí paralely mezi dobou vzniku jednotlivých děl(1930-2003) a jejich formální a obsahovou stránkou. Životní osudy spisovatele jsou zmiňovány okrajově, a to jen v souvislosti s literární činností. Jedná se o brilantní studie, které se vyznačují zcela mimořádnou znalostí Škvoreckého díla, schopností přesně vystihnout literárněvědnou podstatu věci v rozsáhlém kontextu historických faktů a v celkově velmi zajímavém a živém podání tématu. V závěru kniha obsahuje výběrovou bibliografii díla J. Škvoreckého, přehled získaných ocenění a řádů, bibliografii cizojazyčných vydání děl a soubor dobových fotografií.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz