Obsah: Menší knížka o německých spisovatelích

Menší knížka o německých spisovatelích z Čech a Moravy   / Pavel Kosatík        Vyd. 1    . - V Praze: Nakladatelství Franze Kafky, 2001  . - 267 s. : obr. , fot. ; 20 cm        ISBN 80-85844-79-6  : Kč∼280, 00

Přehledné dějiny německy psané literatury vzniklé v českých zemích v 10. -20. století s důrazem na přelom 19. a 20. století.
Kniha je rozdělena do 15 kapitol, které postupně seznamují čtenáře s německou literaturou do roku 1848 včetně, s moravskými německými realisty, s novoromantiky, expresionisty, s "pražským německým kruhem" i autory mimopražskými a s osudy německých tvůrců po roce 1945. Každá kapitola je doplněna přehledem literatury. Zvláštní kapitoly jsou věnovány Adalbertu Stifterovi, Maxi Brodovi, Franzi Kafkovi a Franzi Werfelovi. Publikace je provázena přeloženými citáty z děl pojednávaných autorů, jejich fotografiemi, obrázky knižních obálek i dobovými snímky staré Prahy v textu a doplněna přehledem další použité literatury, poznámkami a jmenným rejstříkem.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu