Obsah: Můj recept na dlouhověkost

Další z knih vzpomínek herečky Zity Kabátové, na níž se autorsky podílela Marie Formáčková. Zita Kabátová se narodila před první světovou válkou a oslavila pětadevadesáté narozeniny. Z této skutečnosti vychází její nová kniha, v níž se pokouší najít recept na dlouhověkost. Vzpomínky se tak mísí s úvahami o tom, proč se právě ona dožila tak vysokého věku. Sama stanoví několik životních zásad jako jsou střídmost v jídle a pití, nekuřáctví atd. Symbolicky je shrnula do výroku svého otce, který říkal: "Všechno jen ke kolenům! " Znamenalo to jediné: ke všemu přistupovat s mírou a nic si nepřipouštět. Kromě těchto úvah kniha obsahuje nezbytnou fotografickou přílohu a receptář na dlouhověkost čerpající z východní filosofie.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize