Obsah: Vavřín a réva

Vavřín a réva : ódy, epódy, satiry, listy
Souborné vydání básnického díla jednoho z největších římských básníků, reprezentanta tzv. "zlatého věku" římského básnictví, zahrnuje čtyři knihy lyrických Ód, básní oslavujících přátele, vlivné osobnosti, ženu, vlast, příležitostnou báseň Píseň stoletní, dvě knihy útočných Epód, dvě knihy Satir, v nichž se básník dotýká otázek všedních i filosofických, uvažuje o štěstí, přátelství, osudu a slávě a v nichž stíhá o becně lidské slabosti, dvě knihy Listů, v nichž formou filosofické úvahy promlouvá životem poučený a zmoudřelý básník - stoupenec epikurejské filosofie. Překlad je proveden naším systémem přízvučným a je provázen bohatým poznámkovým aparátem a speciálními poznámkami k překladu a metrice básní.
 [z latinských originálů ... přeložili, poznámkami a seznamem vlastních jmen opatřili Jindřich Pokorný a Rudolf Mertlík ; předmluvu napsala Eva Kuťáková]
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize