Obsah: Ventil

Kniha Ventil vypráví příběhy jedné pražské party mladých lidí. Na jednotlivých osudech autorka popisuje, kdy a jak se její hrdinové ve svém životě setkali s drogou.
Nenáročná knížka rozvíjí jednoduchý děj kolem příběhu mladé Evy, kterou necitlivost rodičů v šestnácti letech zahnala mezi partu mladistvých feťáků, scházejících se na pražském Karlově náměstí. Spolu se dvěma svými kamarádkami dívka v partě nachází porozumění, zájem a pocit, že někam patří a postupně se stále hlouběji propadá do drogové závislosti. Během několika málo let se dostává na samé dno, pokouší se s drogou skoncovat a opakovaně se do závislosti propadá. V příběhu, který se v Evině případě uzavírá po deseti letech šťastným koncem, využívá autorka své profesní dlouholeté zkušenosti z psychoterapeutické praxe a přístupným způsobem se snaží popsat typické osudy narkomanů i vývoj jejich závislosti, ale především se snaží postihnout příčiny a projevy narkomanie a naznačit možnosti její léčby. Na závěr je kniha doplněna slovníčkem odborných výrazů i slangu z drogového prostředí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize