Obsah: Kanóny a houfnice pozemního dělostřelectva

Dělostřelectvo si o staletí zachovává významné postavení mezi druhy vojsk. Dlouhou dobu bylo základem palebné síly armád a přes všechny proměny ve světě, které v nedávné době nastaly, dochází k další modernizaci stávajících dělostřeleckých zbraňových systémů a vývoji nových. Tato kniha má za cíl seznámit čtenáře s problematikou dělostřeleckých zbraní, a to jak z hlediska jejich použití ve výzbroji armád, tak z hlediska jejich konstrukce, funkce a některých charakteristik. Kromě vysvětlení principů činnosti hlavních částí zbraně je důraz položen na příklady konstrukcí zbraní používaných ve 2. polovině 20. století, a tam, kde se podařilo získat informace, jsou uvedeny i některé historické souvislosti. Ze širokého okruhu dělostřeleckých zbraní je největší pozornost věnována základním zbraním pozemního dělostřelectva, tedy houfnicím a kanónům, popřípadě kanónovým houfnicím. Minomety jako další zbraně dělostřelectva si pro řadu zvláštností zaslouží samostatnou publikaci, která dosud na našem knižním trhu rovněž chybí.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Kanóny a houfnice pozemního dělostřelectva