Obsah: Indiáni zlatého Slunce

: život, zázraky a záhady říše Inků
Historie, způsob života, náboženství a některá dosud neobjasněná tajemství říše Inků z pera známého cestovatele, badatele a spisovatele. Inkové, jejichž skutečný původ není zatím úplně znám, a jejichž kulturu nám chce autor ve své knize přiblížit, panovali v době svého rozkvětu nad jedním milionem čtverečních kilometrů jihoamerického území. Jádrem říše bylo však území dnešního Peru. Kniha působivě přibližuje nejen historii a způsob života, ale i náboženství, ve kterém dominoval kult Slunce. Věnuje se i některým dosud neobjasněným tajemstvím říše Inků. Patří sem stále neobjevená města vysoko v nepřístupných horách i zlaté poklady, které dodnes čekají na své objevitele. Říši Inků nezahubily nemoci, nýbrž nevítaní a nikým nezvaní Španělé.
kresby Felipe Huaman Poma de Ayala
Vytvořil: janajau