Obsah: Tatínek píše paměti

Osmá kniha o skřítcích muminech.

Knížka Tatínek píše paměti je vlastně prvním velkým příběhů půvabné muminí rodinky a jejich neobyčejných přátel. Vyprávění o muminech se sice započalo už Cestou za tatínkem, ale sama autorka ji do své osmidílné série nezařazuje.
Tatínek malého muminka ve svých pamětech vzpomíná na bouřlivé mládí plné nádherných snů a velkých činů. Líčí, jak utekl z nalezince a neohroženě se vydal do světa a se svými kamarády Kryšánkem, Bedřiškem a Piplou podnikl dalekou a nebezpečnou plavbu na neznámý ostrov. Vypráví o setkání s podmořskou nestvůrou i o tom, jak se změnil jeho život, když za bouře zachránil budoucí muminkovu maminku a tak završil hrdinné skutky svého mládí. Tatínek se usadil v nádherném údolí, postavil pěkný dům a založil rod muminů, který pak žil s noblesou sobě vlastní svá podivuhodná dobrodružství.
Vytvořil: quetzal
Zdroj: daemon.cz