Obsah: Největší Žukovova porážka

Největší Žukovova  porážka : tragický debakl Rudé armády během operace Mars roku 1942
Jedna z nejméně známých epizod druhé světové války, operace Mars, se proměnila ve strašlivou vojenskou katastrofu. Operace Mars, jejímž cílem bylo vypudit německou armádu z jejích postavení západně od Moskvy, stála Sověty odhadem 335 000 mrtvých, raněných a nezvěstných mužů a více než 1600 tanků. Podle ruských historických knih však k této bitvě nikdy nedošlo - tento tragický debakl padl za oběť Stalinově poválečné cenzuře.
David Glantz nyní nabízí první kompletní vylíčení této zapomenuté katastrofy, odhaluje její klíčové postavy a podrobně popisuje hlavní události operace Mars. S použitím opomíjených zdrojů z německých i ruských archivů rekonstruuje historické pozadí celé operace i způsob, jak na ni pohlíželi vojáci od vrchního velení až po úroveň čet.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize