Obsah: Kukaččí vejce

První kniha trilogie Věk průzkumů.

Podobně jako v jiných svých prózách buduje autorka románový příběh na konfrontaci odlišných civilizací a kultur, jež vznikaly a vyvíjely se odděleny propastmi vesmírných dálek a jejichž kontakt s sebou přináší dramatické konflikty. Co udělat pro to, aby se dvě odlišná společenství - pozemšťané a mimozemšťané - dokázala v případě setkání dohodnout na nějaké formě nenásilného soužití? To je problém, který řeší protagonisté tohoto románu, klon pozemského kosmonauta Thorn a jeho pěstoun mimozemšťan Duun, který chlapce vypiplal ze zárodku, ujal se jeho výchovy a cílevědomě jej učil vyrovnávat se s vlastní odlišností vyvolávající u mimozemšťanů strach a z něj plynoucí agresivitu. Bude \"kosmický Mauglí\" Thorn díky „kosmickému panterovi\" Duunovi mimozemšťany přijat? A jestliže ano, dokáže zprostředkovat případný další kontakt s pozemšťany jako bezkonfliktní, a tedy životazáchovný?
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.