Obsah: Victoria aeterna

Victoria aeterna   / Ladislav Klíma            . - 1992          ISBN 80-85400-00-6  : Kč∼99, 00

Výbor z díla léta opomíjeného pozoruhodného českého filozofa, prozaika a dramatika konce 19. a počátku 20. století představuje tohoto autora v co nejširším záběru.
Kromě úvodní juvenilní prózy (Osud) uvádí editor kapitolu z první Klímovy filozofické práce (Svět jako vědomí a nic), dále stať o češství, výběr aforismů, sejntencí a nápadů. Beletrii zastupuje v publikaci próza Jak bude po smrti a divadelní jednoaktovka Edgar, pocházející ze závěru autorova života. Zařazeny jsou dále ukázky z Klímovy korespondence, která poodhaluje jeho originální a rozporuplný laický mysticismus. Kniha je doplněna obsáhlou statí J. Chalupeckého a stručnou bibliografií.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz