Obsah: Milostné léto

Milostné léto   / Ivan Klíma        Vyd. 3. (v Academii 1. )    . - Praha: Academia, 2001  . - 197 s. ; 21 cm        ISBN 80-200-0916-7  : Kč∼98, 00

Tragikomický příběh vědce, který se v době normalizace milostným vzplanutím pokouší kompenzovat své pocity životního neuspokojení.
Setkání s mladou zvláštní dívkou změní od základu život úspěšného vědce - muž, žijící dosud spořádaným životem, se dopouští jedné pošetilosti za druhou a obrátí naruby i život své rodiny. Banální milostný příběh se však postupně mění v líčení všeobecně platného zápasu člověka, který se snaží ze všech sil uniknout osudu, ale nakonec podlehne prázdnotě nenaplněného života. Příběh dává autorovi příležitost k brilantnímu zachycení lidských charakterů i bezvýchodné dobové atmosféry.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz