Obsah: Invaze z vesmíru

Dnes již zesnulý Václav Kajdoš (1922 - 1990) bezpochyby patřil společně s Josefem Nesvadbou, Ludvíkem Součkem, Zdeňkem Volným a Ondřejem Neffem mezi přední průkopníky moderní české science fiction.
A protože v dnešním uspěchaném světě stále platí, že když někdo sejde z očí, brzy se nad ním uzavře hladina zapomnění, Kajdošova vynikající povídková sbírka Invaze z vesmíru se nedočkala reedice po celých dlouhých 33 let. Až nyní se k originální tvorbě Václava Kajdoše vrací nakladatelství Baronet. V Invazi z vesmíru opět ožívá úžasný Kajdošův svět, svět kosmických útočníků, meziplanetární špionáže, tragický svět doktora Fausta a ironický svět každodennosti. Kniha je navíc doplněna o nikdy knižně nepublikovanou povídku Kurupiru.

Povídky:
Volavkovy celery