Obsah: Snoubení nebe a pekla

Snoubení nebe a pekla / William Blake ; překladatel Otto František Babler, Výbor z překladů Jaroslava Skalického a Otto F. Bablera Jaroslav Skalický; Front. Hana Bidlasová s použitím motivu W. Blaka Hana Bidlasová . - Liberec: Dauphin, 1994 . - 207 s. ; 20 cm . - (Ad usum delphini) ISBN 80-901842-5-1 : Kč∼124, 00 Výbor z originálního díla W. Blakea, anglického básníka 18. století.
Kromě veršů z básnických sbírek (Poetické skizzy, Písně nevinnosti, Písně zkušenosti, Kniha Thiel a další) je do výboru zařazena i próza Snoubení nebe a pekla, svérázný manifest, v němž básník vyjadřuje své společensky revoluční názory a kde proti tradičnímu církevnímu pojetí představuje démony jako symbol původních tvořivých sil člověka.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz