Obsah: Nicolae

Třetí kniha série Ponecháni napospas.

Rayford, Chloe a Cameron se v chaotickém světě, z něhož po Posledním soudu zmizeli miliony lidí, snaží ve skupince Bojovníků trýzně bojovat proti nástupu antikrista. Tím je mladý charismatický Rumun Nicolae, který se jako vůdce Světového společenství dostává k absolutní moci. Úmyslně vyvolá vypuknutí ničivé světové války, po níž následují epidemie a hladomor. Po smrti pastora Bruce, duchovního rádce a učitele, zůstávají Bojovníci trýzně osamoceni. Rayford se v roli antikristova osobního pilota dostává k informacím ze zákulisních jednání hrstky mocných, takže se pokouší zachránit z bezprostředního nebezpečí alespoň své nejbližší. Cameron riskuje život, aby se pokusil vyvézt z Izraele rabína Ben-Judaha, na něhož po přestupu ke křesťanství pořádají hon místní náboženští fanatici. Všechny však čeká další z hrůz konce světa, předpověděných biblí: ničivé zemětřesení, které zasáhne najednou celou zeměkouli.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize