Obsah: Korespondence T. G. Masaryk - Bedřich Hlaváč

Korespondence T. G. Masaryka s novinářem a parlamentním zpravodajem Bedřichem Hlaváčem přináší celkem 332 dokumentů, jež se váží především k letům 1900-1914. Dokumenty převážně pracovního charakteru dávají nahlédnout do pozadí politické práce T. G. Masaryka na vrcholu jeho stranické a poslanecké aktivity, ale rovněž do obecného vývoje na české a rakouské politické i kulturní scéně v posledních mírových letech existence Rakouska-Uherska. Edice je opatřena bohatým poznámkovým aparátem, včetně rozšířeného jmenného rejstříku. V Dodatcích dále přináší unikátní dokument z roku 1936, Hlaváčovy vzpomínky na vzájemné vídeňské kontakty s T. G. Masarykem před první světovou válkou. Kniha je uvedena obsažnou biografickou studií z pera předního českého odborníka Martina Kučery, věnovanou osobnosti a dílu neprávem pozapomenutého novináře a publicisty Bedřicha Hlaváče. Kniha je úvodním svazkem nově koncipované řady Korespondence T. G. Masaryka.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize