Obsah: Kdo s koho

Kdo s koho   / Václav Kaplický  ; il. Miroslav Váša      1. vyd    . - Praha: Československý spisovatel, 1979  . - 291 s  . - (Žatva)        : Kč∼22, 00

Historický román z období vlády Jagellovců - krále Vladislava a jeho syna Ludvíka poskytuje široký záběr na společenské poměry v zemi, kde o různé rozepře a loupežné přepady nebyla nouze.
Děj románu je situován do jižních Čech mezi měšťany a rytíři a kde přepady, krádeže a vraždy pro zisk byly běžným zjevem. Šlechtici se často stávali loupežníky i vrahy a takový je i osud Ždeňka Malovce z Chýnova, který se dostal se svým otcem do rozepře s nejvyšším purkrabím Zdeňkem Lvem z Rožmitálu. Kniha je určitou obdobou předchozího románu - Škůdce zemský Jiří Kopidlanský, ale poskytuje širší záběr na společenské poměry v zemi.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz