Obsah: Nečas

Nečas   / Eva Kantůrková        1. vyd    . - Praha: Hynek, 2000  . - 199 s. ; 19 cm  . - (Spektrum; sv. 40)      ISBN 80-86202-91-7  : Kč∼169, 00

Osobní deníkové záznamy a úvahy, týkající se převážně tvůrčího procesu autorky při vzniku nového literárního díla.
Sledujeme, jak v autorčině mysli postupně vznikají a rozvíjejí se postavy zamýšleného románu včetně hlavního hrdiny, spisovatele Nečase. Načrtnuté obrysy děje a literární úvahy, občas náročné na čtenářovu pozornost, jsou přerušovány běžnými deníkovými zápisy a zejména vzpomínkami na zemřelého manžela, prvního kritika jejích prací. Je zřejmé, že autorka volila tuto formu, aby se "vypsala" z trvající bolesti nad ztrátou milovaného muže a z pocitu osamění. Vznikla kultivovaná výpověď vzdělané ženy: zajímavá, byť trochu zdlouhavá v záznamech z tvůrčí kuchyně, silná a dojímající v pasážích intimních.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz