Obsah: Prózy

Prózy   / Jan Kameník  ; k vyd. připr. a ed. pozn. naps. Marcel Kabát, Robert Krumphanzl; dosl. Eva Formánková; výtv. doprovod Adriena Šimotová      V tomto uspoř. vyd. 1    . - Praha: Triáda, 1995  . - 253 s. , 4 listy il. ; 19 cm  . - (Delfín; sv. 1)  . - (Dílo Jana Kameníka; 2)    ISBN 80-901861-1-4  : Kč∼147, 00

Sbírka svébytných básní v próze kultivovaně vypovídá o vnitřním zápase lidí, kteří těžce hledají cestu k ostatním.
Autor do centra své pozornosti staví jako hrdiny lidi v momentální duševní krizi, kteří mají sklon k mystice a silně prožívají svou samotu, úzkost, strach, nebo i nenávist. Ve své nejistotě polemizují s intelektem, odpověď na své otázky hledají i ve světě zesnulých s nadějí na iracionální řešení své situace. Autorovou doménou je duše a nitro člověka, jeho neustálý vnitřní boj mezi dobrem a zlem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz