Obsah: Vánoce na Šumavě

Vánoce na Šumavě : hrst vánočních povídek
Zcela neznámé i slavné adventní, vánoční i novoroční texty Karla Klostermanna (Sláviččiny jesličky, Kaplanův Štědrý večer, Štědrý den na Pürstlinku, Co Nový rok nadělil dědečkovi a další) s doprovodnými ilustracemi výtvarníka Petra Hilského jsou jistě vhodným dárkem i vhodným čtením v dlouhých zimních večerech.
Soubor deseti povídek s vánoční tematikou převzatých z časopiseckých a knižních vydání provází současného čtenáře vánoční Šumavou. Příběhy jsou zasvěcenou a láskyplnou výpovědí o lidských osudech, vztazích, láskách a nenávistech, ale především o realitě života v tomto regionu na konci 19. a na počátku 20. století. V prostých krátkých povídkách autor zaznamenává jak vzpomínky svého otce, vesnického lékaře a dokonalého znalce místních poměrů, tak i vlastní prožitky a příhody z častých pobytů na Šumavě. Všechny povídky se odehrávají v čase, v němž kromě vánočního mystéria hraje nejdůležitější úlohu šumavská zimní krajina a její neúprosné přírodní podmínky.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize