Obsah: Pošumavské Rhapsodie

Této knize povídek bylo záměrně ponecháno původní kouzlo Klostermannovy řeči vydané v Nakladatelství J. R. Vilímka. Obsahuje povídky: "Malenovský Tell, "Menažerie", "Supák", "Dvě gardy", "Záloženská knížka", "Slepičí vojna", "Nioba z Malče", "Vyzrával na všecky", "Výstřel v lese", "Čemu se ve světě lidé naučí", "Mušketýr".

Soubor jedenácti krátkých povídek spjatých s šumavským regionem z doby převážně na přelomu 19. a 20. století vychází u příležitostí 160. výročí autorova narození. Vzpomínková publikace přináší drobné lidské příběhy, v nichž jednání a osudy lidí jsou určovány nejen drsnou přírodou a jejími neměnnými cykly, ale i tradicemi, které si za staletí vynutily zvláštní podmínky lidského soužití na tomto území. Každá z povídek, drobných a přesných reflexí lidských vlastností a životních situací, pak ještě navíc sugestivně mezi řádky vypovídá o Klostermannově celoživotní hluboké lásce k Šumavě a jejím samorostlým obyvatelům.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize