Obsah: Vzpomínky na Šumavu

Kniha pamětí
Chlapecké srdce, mužná mysl a malý vzrůst. Krátkozraké oči a silný vnitřní pohled. Náruživý kuřák i cudný milenec a manžel. Nimbus profesora i pověst výborného chodce a plavce. To vše byl "básník Šumavy". Sice s hlavou v oblacích, ale pevně nohama na zemi. Energii a moudrost čerpal z respektu a úcty ke svým předkům, neboť se cítil být součástí proudu života.
Kniha pamětí známého českého spisovatele, velkého milovníka a obdivovatele Šumavy. Autor vzpomíná na dětství, milující rodiče, líčí zážitky ze své učitelské kariéry, vyjadřuje obdiv šumavské přírodě, tak jak jej známe z jeho románů či povídek. Součástí knihy jsou i rodinné fotografie. Kniha vyšla v roce 1926 pod názvem Červánky mého mládí.
Kniha je přehledným uceleným souborem informací o spisovatelovi a skvělým doplňkem k četbě jeho románů a drobných próz
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize