Obsah: Kdo se směje naposled

Kdo se směje naposled : nová filosofie prožitků blízkosti smrti, duchovních zjevení a dalších paranormálních jevů  / Raymond A. Moody  ; z angl. orig. přel. Hedvika Vlasová      Vyd. 1    . - Praha: Volvox Globator, 2001  . - 231 s. ; 21 cm  . - Orig. : The last laugh      ISBN 80-7207-419-9  : Kč∼199, 00

Autor kritizuje způsoby, jakými se jeho předešlých knih zmocnila informační média.
Autor několika knih o prožitcích blízkosti smrti polemizuje se třemi skupinami lidí, kteří interpretují jeho dílo. S parapsychology, kteří berou prožitky těchto lidí jako nezpochybnitelný fakt, se skeptiky, kteří vše uvádějí do roviny podvodu a s fundamentalisty, kteří věří, že tyto prožitky jsou dílem ďábla a při své argumentaci sahají k bibli. Autor sám vyzývá k zodpovědnému vědeckému výzkumu a ne k senzacechtivému znevažování.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz