Obsah: Pustiny

F. P. Wilson ve sbírce povídek Pustiny dokazuje, že ovládá nejenom románovou tvorbu. Tato sbírka, která představuje povídky vzniklé během posledních dvou desetiletí, zaujme především svou pestrostí: čtenář zde najde klasické, syrové horory vedle povídek vysloveně humorných či ironických. Wilson se ve svých povídkách často věnuje nevšedním zpracováním slavných témat populární kultůry - setkáte se tu třeba s Batmanovým protivníkem Jokerem, který je zavřen za zdmi psychiatrické léčebny, se slavným detektivem Dickem Tracym, jenž je právě na stopě zločinu v rokenrolovém hudebním vydavatelství, nebo s písničkářem Bobom Dylanem čelícím útoku plagiátora z budoucnosti. Vynikající titulní povídkou složil Wilson poklonu klasikovi amerického hororu H. P. Lovecraftovi.
Wilsonovy povídky jsou děsivé i duchaplné, zábavné i plné hlubšího smyslu. Zcela rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v hororovém žánru můžete najít.

Povídky:
- Pocity (Feelings)
- Nájemníci (Tenants)
- Tváře (Faces)
- Obyčejný den (A Day in the Life)
- Desátý prst aneb Začátek mého konce (The Tenth Toe)
- Muž s nožem (Slasher)
- Pustiny (The Barrens)
- Konečná terapie (Definitive Therapy)
- Otesánek (Topsy)
- Rockabilly (Rockabilly)
- Bob Dylan, Troy Jonson a Meťácká královna (Bob Dylan, Troy Johnson, and the Speed Queen)