Obsah: Můj svět - deník snů

Známý spisovatel krátce před svou smrtí vybral a převyprávěl své sny, jež si dlouhé roky (mezi lety 1965-1981) zapisoval.

Ve své poslední knize nám autor dává nahlédnout do svého intenzivního vnitřního života, z něhož se po dobu své tvůrčí činnosti inspiroval, ale nedával do něj příliš nahlédnout. Stručné záznamy snů se liší od románové či povídkové stavby prostředky i stylem, jsou však psány tak sugestivně, jako by šlo o reálný děj. Dostáváme se na různá místa planety a do společnosti různých slavných osobností, které nějakým způsobem autorovi "ležely na srdci" a s nimiž prožívá někdy snově fantasmagorické, ale někdy velmi realistické zážitky. Sny nejsou řazeny chronologicky, nýbrž tematicky, vznikl tak jakýsi zvláštní, dojímavý a hluboce osobní vzpomínkový cyklus. Pochopitelně tak vystupují jasné kontury autorových postojů, názorů, tužeb a hlavních životních zážitků.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize