Obsah: Kuchařka - Zapékané pokrmy na 250 způsobů

Zapékané pokrmy jsou nenáročné, ale přitom výborné. Tato technologie často výrazně přispívá ke zvýšení chuťové hodnoty pokrmu. Zapékat se dá téměř vše, se smetanou, sýrem strouhaným nebo plátkovým, s nivou, dále s vejci nebo kombinací toho všeho. Většinou se používají pokrmy už předem tepelně upravené, např. vařené brambory, těstoviny nebo zelenina, většinou v kombinaci s pečeným masem nebo uzeninou, a k zajímavým zapékaným variacím se také dají využít všechny zbytky. Recepty na zapečené a gratinované pokrmy se dají kombinovat a obměňovat podle toho, co máme právě doma, co máme rádi nebo jaký je zrovna stav naší peněženky. Soubor receptů v této kuchařce by měl být inspirací, dá se podle ní skutečně vařit, a určitě nebudete vědět, který z receptů zkusit dřív.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Kuchařka - Zapékané pokrmy na 250 způsobů