Obsah: Dopisy Felici

Dopisy Felici   / Franz Kafka  ; dosl. Erich Heller; překl. Viola Fischerová      Vyd. 1    . - V Praze: Nakladatelství Franze Kafky, 1999  . - 966 s. ; 21 cm  . - (Dílo Franze Kafky; sv. 11)      ISBN 80-85844-56-7  : Kč∼415, 00

Kompletní vydání českého překladu dopisů Kafkově snoubence Felici Bauerové je doplněno i korespondencí s jejich společnou přítelkyní Gretou Blochovou.
Korespondence mapuje Kafkův citový a umělecký život v letech 1912-1917. Několikrát přerušený rozporuplný vztah byl pro Kafkovu tvorbu zpočátku velice příznivý - inspirován častými konflikty píše v té době Proces a řadu svých nejznámějších povídek. Adresátkám se v dopisech svěřuje se svými nejniternějšími pocity a postřehy, korespondence mu nahrazuje jeho pověstné deníky, které jinak velmi pečlivě vedl. Kniha je opatřena rozsáhlým doplňkovým aparátem.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz