Obsah: Nový židovský hřbitov

Nový židovský hřbitov   / František Kafka  ; Fot. Lukáš Jasanský, Pavel Jasanský, Martin Polák      1. vyd    . - Praha: Marsyas, 1991  . - 71 s. : fot.         ISBN 80-900262-4-9  : Kč∼69, 00

Publikace ve 4 jazycích věnovaná židovskému hřbitovu založenému r. 1891 na pražském Žižkově.

[česky + jiný(é) jazyk(y) /cze/ost/]

Text stručně popisuje architekturu a významné náhrobky místa, jež bylo od svého založení řádně rozčleněno na postupně zaplňovaná hřbitovní pole, takže procházka hřbitovem je i přehledem jednotlivých po sobě jdoucích slohů hrobek a památníků mrtvých: od novogotiky přes novorenesanci, pražskou a vídeňskou secesi, klasicismus, purismus a konstruktivismus až k současnosti. Text doplňuje několik fotografií a abecední rejstřík hrobů a jejich míst na hřbitově.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz