Obsah: Tvorba z exilu

Tvorba z exilu : povídky a eseje: BBC Londýn: články a promluvy  / František Langer  ; uspoř. a ed. dosl. naps. Jiří Holý      Vyd. v tomto souboru 1    . - Praha: Akropolis, 2000  . - 275 s. ; 21 cm  . - (Spisy Františka Langera; sv. 11)      ISBN 80-85770-89-X  : Kč∼178, 00

Svazek obsahuje povídky, filmové povídky, eseje, články a projevy i dramatické scény pro rozhlas z let 1939-1945 z londýnského exilu.
Až na čtyři texty, vydané v souboru BBC Londýn, vycházejí ostatní prózy v tomto svazku poprvé. Povídky se odehrávají především ve válkou postižené Anglii, některé z nich měly být předlohou pro filmové zpracování. Příležitostné projevy a články prokazují autorův mimořádný vypravěčský a charakterizační talent, oddanost okupované vlasti a obsáhlost vědomostí, kultivovanost a stylistickou dovednost.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu