Obsah: Rezidua

Rezidua   / František Langer  ; uspoř. Marie Havránková, Vladimír Justl ; k vyd. připr. a ed. dosl. naps. M. Havránková      Vyd. 1    . - Praha: Akropolis ; Nadační fond Františka Langera, 2005  . - 408 s. ; 21 cm  . - (Spisy Františka Langera; sv. 16)      ISBN 80-7304-064-6  : Kč∼320, 00

Šestnáctý svazek Spisů F. Langera uzavírá jeho uměleckou tvorbu a přináší texty objevené během práce na Spisech, z nichž některé jsou v tomto svazku publikovány poprvé.
Svazek je rozdělený na dvě zásadní části (Dodatky a Doba a lidé), z nichž první část obsahuje texty doplňující již vydané dílo, druhá pak obsahuje texty dosud nezařazené a nové. Na závěr knihy jsou přetištěny tři rozhovory s Františkem Langerem z let 1964 a 1965, v nichž se vyjadřuje k otázkám kultury a umění i k zaměření vlastní tvorby. Kromě publicistiky, několika nových povídek, kritik a vzpomínek na dětství obsahuje svazek návrh na filmovou veselohru, ukázku z filmové povídky Vzorný číšník (1914) a literární scénář na andersenovský motiv Královy nejkrásnější šaty z roku 1954.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz