Obsah: Prózy pro mládež

Prózy pro mládež   / František Langer  ; k vyd. připr. a ed. dosl. naps. Irena Kraitlová, Jana Papcunová      Vyd. v tomto souboru 1    . - Praha: Kvarta ; Nadační fond Františka Langera, 2004  . - 529 s. ; 21 cm  . - (Spisy Františka Langera; sv. 5)      ISBN 80-86326-41-1  : Kč∼229, 00

Pátý svazek sebraných spisů obsahuje soubor čtyř próz z meziválečného období a z počátku čtyřicátých let, určený mládeži.
První dílo má autobiografické rysy a vypráví o cestě čsl. legionářů přes Sibiř domů (Pes druhé roty), druhé popisuje neuvěřitelná dobrodružství sedmi pražských kluků na periferii města (Bratrstvo bílého klíče), do třetího autor shromáždil poetické pověsti o pražských strašidlech (Pražské legendy) a v poslední próze z doby okupace zpracoval věčné téma souboje dobra a zla (Děti a dýka).
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu