Obsah: Pohřbený César

Detektivní román situovaný do prostředí chovatelů skotu. Velký detektiv Nero Wolf, v této knize není jen nehybným orákulem, ale účastní se děje. Román tím - i slabou zápletkou - ztrácí na zajímavosti, která je trochu nahrazena atraktivním a dobře popsaným prostředím malého amerického města v době velké dobytkářské výstavy.
Pohřbeným Césarem je v tomto detektivním románě z amerického dobytkářského prostředí plemenný býk, kterého chce z reklamních důvodů koupit restaurační velkopodnikatel, porazit, upéci po starodávnu v jámě a servírovat pro vybrané hosty. Proti tomuto počínání se z principu stavějí chovatelé a podnikateli začínají docházet výhrůžné dopisy a telegramy. Potom však dojde kolem tohoto sporu k vraždě a při vyšetřování k další. Vyšetřování i zde provádídvojice detektivů, Nero Wolfe a jeho tajemník Archie Goodvin, který je vypravěčem příběhu.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize