Obsah: Úraz a Marie

Úraz a Marie   / Karel Ptáčník  ; front. Iva Perůtková      1. vyd    . - Olomouc: Nakladatelství Olomouc, 2001  . - 123 s. ; 21 cm  . - (Knižnice Karla Ptáčníka)      ISBN 80-7182-125-X  : Kč∼168, 00

Příběh člověka, jehož životní krizi přivodily, ale už ji nedokáží vyléčit duchovní výlety na hranice matafyzična.
Hrdinovo přesvědčení o vlastní vyjímečnosti a schopnosti ovládat myšlení jiných vede až k odchodu milované ženy. V této situaci se uzavírá před světem mezi čtyři stěny a vyvolá si představu svého dvojníka, na němž sám sobě demonstruje své lásky, nevěry, úspěchy i prohry. Blouznivějící mysl se posléze odhodlá ke komplikovanému pokusu o řešení problémů, na jejichž prosté odstranění nemá sílu. Tragický příběh tak neodvratně spěje k překvapivému konci.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz