Obsah: Dopisy Václavu Richterovi

Dopisy Václavu Richterovi : soubor korespondence z pozůstalosti  / Jan Patočka  ; sv. připr. k vyd. Ivan Chvatík, Jiří Michálek      1. vyd    . - Praha: Oikoymenh, 2001  . - 263 s. ; 22 cm  . - (Sebrané spisy Jana Patočky; sv. 20)      ISBN 80-7298-029-7  : Kč∼248, 00

Korespondence přibližuje ideová východiska význačného českého filozofa a mapuje jeho přátelství s brněnským teoretikem umění.
Jednotlivé dopisy přinášejí nejenom poznatky týkající se čistě osobního života, ale i konfrontaci postojů filozofa a "uměnovědce". Odborně nenáročná korespondence rekapituluje osobní prožitky, postoje a poznatky let 1947 až 1970. Jedná se však pouze o jednostrannou výpověď o mezilidském vztahu, neboť Richterovy dopisy se nedochovaly.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz