Obsah: Sexuální nocturno

Sexuální nocturno : příběh demaskované iluse  / Vítězslav Nezval  ; il. Jindřich Štyrský          . - Praha: Torst, 2001  . - 75 s. , [14] s. litogr. ; 20 cm        ISBN 80-7215-157-6  : Kč∼199, 00

Erotická próza s autobiografickými rysy zaznamenává první smyslná jinošská vzplanutí a je zároveň i lyrickou sondou do zatuchlých maloměstských mravů v době krátce před l. světovou válkou a během ní.
Do jazykově sevřené prózy s jednoduchou zápletkou pronikají ve velké míře autentické ohlasy z Nezvalova pobytu v Třebíči, kde žil během svých gymnaziálních studií. Tyto vzpomínky a dojmy jsou pak surrealisticky zhodnocené prolínáním starých i nových souvislostí, časových i prostorových rovin i kaleidoskopem střídajících se pocitů.
Reprint Štýrského výdání z roku 1931, doprovázený jeho originálními ilustracemi, které nebylo určeno ani k prodeji, ani do veřejných knihoven.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz