Obsah: Chrpy a města

Chrpy a města   / Vítězslav Nezval  ; il. Eva Petráčková      Vyd. 3    . - Praha: Československý spisovatel, 1974  . - 232 s  . - (Malá edice poezie)        : Kč∼15, 00

Publikace pod názvem jedné ze sbírek uvádí výbor z básnické tvorby z posledních tří let Nezvalova života.
Kromě titulní sbírky soubor obsahuje především verše plné synovské lásky a úcty k rodičům, verše opěvující půvab každodenního života, i dvanáct sonetů, věnovaných malému synovi Robertovi. Dále toto vydání obsahuje řadu vlastenecky inspirovaných básní, vzpomínku na Julia Fučíka pod názvem Noční host, řadu vtipně a originálně aktualizovaných lyricko-epických skladeb pod názvem Romance a písně, a konečně také lyrickou reminiscenci na básníkův pobyt ve Francii.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz