Obsah: Peklo Beneš

Peklo Beneš : (o šťastnějším Československu)  / Josef Nesvadba        Vyd. 1    . - Brno: Host, 2002  . - 283 s. ; 21 cm        ISBN 80-7294-060-0  : Kč∼229, 00

Politizující sci-fi román řeší situaci, která by nastala, kdyby se podařilo prezidentu Benešovi zabránit Mnichovské dohodě.
Román začíná v současné době, kdy se v léčebně pro přestárlé objeví muž, který hovoří a jedná jako bývalý československý prezident Beneš. Hlavní hrdina, lékař na penzi, pátrá po jeho identitě. Zároveň vzpomíná na své dětství a mládí, kdy se jeho matka s prezidentem setkávala a měla na něho jistý vliv. Odvíjí se řetěz napínavých situaci, zákulisních intrik a operací tajných služeb, v nichž jedni z nejdůležitějších rolí hraje tajemný vynález - Indinet, který je jakousi očistnou obdobou LSD. Kdo tímto procesem prošel, jeho psychika je navždy poznamenána.
Vytvořil: ota61
Upravil: pan.Kchiu