Obsah: Mars a Venuše na pracovišti

Mars a Venuše na pracovišti : první kniha o vztazích mužů a žen v pracovním prostředí
Poznatky a rady o vztazích mužů a žen v pracovním prostředí se zaměřují na základní rozdíly mezi jednáním a myšlením obou pohlaví. Rozdíly mezi muži a ženami nejsou na pracovištích tak očividné jako v partnerských svazcích, přesto existují a jejich přehlížení vede ke zbytečným nedorozuměním. Proto se autor rozhodl aplikovat svoji populární teorii Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše na pracovní vztahy. Základem úspěšného fungování smíšeného pracovního týmu je odhalení odlišností v mužské a ženské komunikaci, v přístupu obou pohlaví k řešení pracovních úkolů a problémů. Jen tak lze přizpůsobit svoje vlastní vystupování, vyvarovat se některých komunikačních chyb a dosáhnout vzájemného souladu, zlepšit spolupráci. Ženy například projevují tendence mluvit dlouze o problémech, sdělovat své pocity, vést nezávazné hovory, svěřovat se; kladou důraz na osobní vztahy na pracovišti, touží po podpoře a úctě. Muži jsou naopak uzavřenější, sebevědomější, používají méně slov, při hovorech jdou přímo k problému. A tak není divu, že tato specifika způsobují často zbytečné komplikace. Kniha Johna Graye nabízí praktická východiska, jak minimalizovat počet zbytečných konfliktů a stresů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize