Obsah: Lodě

Co jsou to lodě RoRo? Jak se spouští plavidlo na vodu? Proč se zakládala rejdařství? První "lodí" byl pravděpodobně kmen stromu či vor svázaný z několika kmenů. V současné době přepravují zboží na velké vzdálenosti obrovské kontejnerové lodě, trajekty zase na pravidelných linkách pasažéry, automobily i železniční soupravy. Světové oceány brázdí luxusní zábavní kolosy, které jsou vlastně malými městy plnými nejrůznějších vymožeností. Tato kniha edice CO-JAK-PROČ vás provede vývojem plavidel, seznámí vás s historií parníků, se stavbou chladírenských nákladních lodí, podá informace o záchranných křižnících i obřích ropných tankerech a nabídne spoustu zajímavostí. z dějin mořeplavby. Knihu napsal Arnold Kludas, jenž je autorem celé řady odborných publikací. Text doplnila PhDr. Jitka Zamrzlová, publicistka a odborná pracovnice Národního technického muzea v Praze.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Lodě