Obsah: Magické houbičky

Kulturní historie užívání halucinogenních hub. Účinky magických hub byly znovu objeveny teprve před padesáti lety, v lidových vyprávěních a legendách však byly přítomny vždy. Kniha popisuje řadu mýtů, v nichž se objevují, vypráví o jejich užívání celou řadou kultur, od středoamerických Aztéků až po sibiřské kmeny. Publikace určená spíše užšímu okruhu zájemců nás provází kulturní historií užívání halucinogenních hub od prastarých civilizací, kteřé užívaly houbičky především k šamanským a náboženským rituálům, přes období 60. let, kdy halucinogenní houby patřily neodmyslitelně k hnutí hippies, až po dnešní znovuzrození kultur hub. Kniha je doprovázena vyprávěním mnoha významných osobností, umělců, hudebníků i vědců o jejich zkušenostech s houbami, ukazuje, jak se kult hub promítl v literatuře, divadelních hrách, filmu i výtvarném umění, dočteme se i o velmi starých legendách a pověstech. Autor se v knize zaměřuje především na tři druhy hub - kropenatec, muchomůrku a lysohlávku.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Magické houbičky