Obsah: Milostné zmatky královny krásy

Milostné zmatky královny krásy   / Eduard P. Martin        Vyd. 1    . - V Praze: Euromedia Group ; Knižní klub, 2001  . - 281 s. ; 21 cm        ISBN 80-242-0694-3  : Kč∼179, 00

Hrdinové fantastických povídek sice žijí v budoucích vzdálených galaxiích, jejich lásky, radosti a smutky však zůstávají stejné jako dnes.
Ve dvaceti sci-fi povídkách tohoto souboru autor vypráví příběhy lidí (a robotů), které ani život v daleké, vyspělejší civilizaci nezbavil jejich citů a pochybnos- tí, lásky, touhy, trápení, sobectví a bezohlednosti. Autor má bohatou zásobárnu fantazie, kterou uplatňuje zejména v kratších povídkách; tam se mu daří na velmi malé ploše zapůsobit překvapivými pointami. Po- vídky jsou vesměs vtipné, postrádají násilí a soustřeďují se na vnitřní život svých hrdinů. Občas z nich zavane tichá hořká nostalgie, občas nás trochu zamrazí.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz