Obsah: Co mají vědět ženy, aby byly milovány

Co mají vědět ženy, aby byly milovány   / Eduard Martin        Vyd. 1    . - V Praze: Euromedia Group ; Knižní klub, 2000  . - 206 s. ; 21 cm        ISBN 80-242-0278-6  : Kč∼169, 00

Soubor povídek o lásce a všeobecně o mezilidských vztazích, zasazených do vesmírného prostoru a daleké budoucnosti.
Se sci-fi mají tyto povídky společné pouze prostředí, příběhy se vždy odehrávají na nějaké vzdálené planetě, ale zákonitosti lidského chování hrdinů jsou ryze pozemské. Většina povídek je postavena na jediném motivu či myšlence, leckdy reálné, ale spíše fantastické, které autor rozvádí do konkrétní situace. Jako například první povídka vypráví o hrdinovi, jenž se na své velice robotizované planetě, chybou počítače, ožení s židlí, nebo o pošťákovi, roznášejícím jen nepopsaná milostná psaníčka, založená na přímém předávání lásky a citů. Většina nápadů přímo srší vyvinutou fantazií, ale literární zpracování je nudné a občas připomíná slohové cvičení psavého gymnazisty.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz
Dnes je 08.09.2024
Den 50. výročí úmrtí Elstner F.A.