Obsah: Kronika polistopadového vývoje (1)

Jde o encyklopedické zpracování polistopadového vývoje se všemi lidskými zkouškami, politickými duely a ekonomickými ztrátami. Svazek 1 začíná Listopadem 1989, nevyhýbá se kuponové privatizaci, nástupu Václava Klause a dělení Československa.
Kronika polistopadového vývoje (svazky 2-11)
Dosud nevydány

Obsah dvanáctisvazkové encyklopedie polistopadového vývoje je připraven na CD discích a text činí přibližně 7000 stran zpracovaných a připravených VR Ateliérem. Dílo pokrývá osmnáct polistopadových let. Připomeňme si v této souvislosti, že Ferdinand Peroutka zpracoval v pěti svazcích Budování státu od roku 1918 po rok 1921. Přitom se byrokratický aparát v podstatě neměnil, vlastníci drželi dál své majetky, policejní sbory se neměnily, neprobíhaly ani lustrace, a ani velké maléry hospodářské povahy. Tím Peroutkovo dílo, při vší úctě k autorovi, nemohl obsahovat dramaticky vyznívající eseje. Což je výhoda i nevýhoda jeho i naše.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize