Obsah: Jsem zbabělý muž

Jsem zbabělý muž   / Jan Žáček        Vyd. 1    . - Praha: Baronet, 2002  . - 236 s. ; 20 cm        ISBN 80-7214-453-7  : Kč∼199, 00

Kniha o současnosti, bezohlednosti a touze po vítězství za každou cenu, jejímž hlavním hrdinou je lékař Ivan.
Hlavními postavami příběhu jsou lékař Ivan, jeho žena Jarka, primářka Jiřinka, sestřička Věruška a dietoložka Markétka. Ivan bere úplatky od pacientů a udržuje poměr s primářkou Jiřinou, která ho kryje a ráda ponižuje. Sestřičku Věrušku zase ponižuje Ivan a ona by pro něj udělala všechno, jelikož sní o budoucnosti po boku lékaře. Přitom se neštítí, v rámci udržení svého místa, mít poměr s tlustým ředi- telem, který na její přání zařídí Ivanovo povýšení na primáře. Jarka je do svého muže zamilovaná a udělá zase všechno pro to, aby si ho udržela. A protože všichni touží po bohatství a klidu, navzájem na sebe donášejí a chtějí se těch druhých zbavit. Tudíž dochází k vraždě, sebevraždě a všichni zúčastnění ze svého honu za bohatstvím a kariérou mají jenom problémy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz