Obsah: Koncepty literární vědy

Koncepty literární vědy   / René Wellek  ; ze souborů studií R. Wellka vybr. , sest. a dosl. naps. Vladimír Papoušek; z angl. orig. přel. Jiřina Johanisová, Vladimír Papoušek      Vyd. tohoto souboru 1    . - Jinočany: H&H Vyšehradská, 2005  . - 229 s. ; 24 cm        ISBN 80-7319-037-0  : Kč∼290, 00

Kniha studií a esejů věnující se symbolismu, realismu, klasicismu, romantismu, ale i literární historii a kritice ve dvacátém století.
V dalších částech knihy se autor věnuje komparatistice, literární historii i formě a struktuře uměleckého textu. Dle autora jsou literární dějiny dějinami hodnocení a dějinami idejí. Texty zde publikované vznikly převážně ve čtyřicátých až šedesátých letech dvacátého století. Publikace obsahuje doslov překladatele, ediční poznámky a jmenný rejstřík.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz