Obsah: Felixír života

Felixír života   / Ivo Vodseďálek  ; dosl. a ed. pozn. naps. Martin Pilař; fot. Olina Kaufmanová      Vyd. 1    . - Brno: Host, 2000  . - 166 s. ; 20 cm        ISBN 80-86055-96-5  : Kč∼159, 00

Kniha vzpomínek, esejů a reflexivních básní je účtováním s životní i tvůrčí zkušeností českého básníka.
Kniha je v mnohém smyslu dílem bilančním. Nejedná se o však klasické paměti, texty se pohybují na hranici mezi faktografií a původní uměleckou tvorbou. První část knihy tvoří texty vyrůstající ze vzpomínek na rodiče, přátele i dobové reálie z počátku 50. let a konce války. Stěžejní část knihy je zakotvena v 90. letech. Autor zde prostřednictvím esejů a reflexivních básní rozkrývá mnohá témata tohoto období, problémy každodenních životních situací ale nazírá v metafyzickém rozměru bytí.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz